For years we have been providing
our business partners advice on the implementation of SAP

Nowe wydanie SAP S/4HANA
SAP S/4HANA to system ERP, który służy do zarządzania zasobami firmy w czasie rzeczywistym. Czym właściwie jest system ERP (ang. Enterprise Resource Planning): to oprogramowanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Wraz z rozwojem i rosnącym zainteresowaniem protokołem IP (Internet Protocol) oraz XML pojawiła się okazja dla branży finansowej do przejścia na jeden wspólny język komunikacji, który miał ułatwić wymianę informacji między instytucjami finansowymi, ich infrastrukturą rynkową i użytkownikami końcowymi.

Prognozowanie popytu – podstawy i korzyści

Prognozowanie popytu to szacowanie wielkości sprzedaży w konkretnym okresie, co ma na celu bardziej efektywne zaplanowanie zasobów produkcyjnych, ocenę potrzebnych zapasów oraz opracowanie budżetu.

Od 1 lipca 2021 r. transgraniczna sprzedaż towarów konsumentom w UE, w sytuacji gdy wysyłka jest organizowana przez dostawcę lub na jego koszt, podlega opodatkowaniu VAT w kraju, do którego towary są wysyłane lub transportowane. 

Faktura elektroniczna" lub "e-faktura" funkcjonuje w Polsce jako pełnoprawny dokument urzędowy już od 2005 roku, ale dopiero pandemia COVID-19 sprawiła, że coraz więcej firm zdecydowało się na elektroniczne wysyłanie faktur do swoich kontrahentów, a Ministerstwo Finansów zaczęło przymierzać się do wprowadzenia obowiązkowego stosowania elektronicznych faktur ustrukturyzowanych w obrocie gospodarczym począwszy od 2023 roku.

Co oznacza skrót API (Application Programming Interface)? Czym jest Web Service? Jakie są zalety każdego z zagadnień oraz jakie są różnice między nimi? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziecie w artykule poniżej.